x
sadsad x
asdasd
Hakkımızda
Giresun Ticaret Borsası İktisadi İşletmesi'nin bünyesinde kurulan Fındık Çarşısı; Giresun İlinde yetişen ve Dünya'nın en lezzetli fındıkları olarak kabul edilen Giresun Tombul Fındığı'nın; Coğrafi İşaret Tescili ile kullanımını sağlayarak bu ürünlere, Siz Değerli Fındık dostlarının ve Tüketicilerimizin güvenli bir şekilde erişimini amaç edinmektedir.

Giresun Ticaret Borsası'nın güvencesindeki FINDIK ÇARŞISI aracılığı ile Türk Fındık tüketicisinin Giresun kalite fındıklara bir tık ile en hızlı ve güvenilir yollardan ulaşmasını ve tüketicinin algısındaki Giresun Fındıklarını Sizlerin damak lezzetinizle buluşturmayı arzuluyoruz.

Giresun Fındığının Hikayesi; Tarihi belgeler, günümüzden 2500 yıl önce Türkiye'nin Karadeniz kıyılarında bulunan Kerasus'ta (Giresun'un bilinen en eski adı) fındık üretildiğini belirtmektedir.
Türk Fındığı kalite açısından Giresun ve Levant olmak üzere ikiye ayrılır. Giresun Kalite Fındık, Giresun İlinin tamamında yetiştirilen Tombul Fındık olup, lezzet (tat ve aroma) ve içerdiği bileşenler bakımından Dünyanın en kaliteli fındığıdır.

Giresun Tombul Fındığı'nda yapılan bilimsel araştırmalarda, bu fındığın kardiyovasküler (kalp damar) hastalıkları üzerine olumlu etkilerinin olduğu, hatta anne sütünün artırılmasında faydalı olduğu ispatlanmıştır.

Dolayısıyla, tüketeceğiniz Giresun fındıkları Dünya'nın en kaliteli ve sağlıklı fındığıdır.

Afiyetle tüketmeniz dileğiyle...

"Mutlu Bir Yaşam İçin Fındık Tüketin"
HAKKIMIZDA
Giresun Ticaret Borsası İktisadi İşletmesi'nin bünyesinde kurulan Fındık Çarşısı; Giresun İlinde yetişen ve Dünya'nın en lezzetli fındığı olarak kabul edilen Giresun Tombul Fındığı kullanarak yapılan ürünlere, Siz Değerli Fındık dostlarının ve Tüketicilerimizin güvenli bir şekilde erişimini amaç edinmektedir.

“Giresun Kalite Fındık” Giresun ili merkez ve ilçelerinde (Piraziz – Beşikdüzü arasında) yetişen, ulusal ve uluslararası piyasalarda ayrı bir yeri olan, lezzet (tat ve aroma) ve içerdiği bileşenler bakımından ayrı bir kategoriye sahip Dünya’nın en kaliteli fındığıdır.

Bu özellikleri ile; Giresun Ticaret Borsası Giresun Kalite Fındığı üreten ve işleyen sektörleri “Made in Giresun” logosu ile belgelendirilip, diğer çeşit fındıklardan ayırarak, Giresun Kalite fındığın adını koruma altına almaktadır.


Giresun Kalite Fındık “Made in Giresun” logosu ile koruma altındadır.
http://MadeinGiresun.giresuntb.org.tr


FINDIK ÇARŞISI aracılığı ile Türk Fındık tüketicisinin Giresun kalite fındıklara bir tık ile en hızlı ve güvenilir yollardan ulaşmasını ve tüketicinin algısındaki Giresun Fındıklarını Sizlerin damak lezzetinizle buluşturmayı arzuluyoruz. Giresun Fındığının Hikayesi; Tarihi belgeler, günümüzden 2500 yıl önce Türkiye'nin Karadeniz kıyılarında bulunan Kerasus'ta (Giresun'un bilinen en eski adı) fındık üretildiğini belirtmektedir.

Türk Fındığı kalite açısından Giresun ve Levant olmak üzere ikiye ayrılır.
Giresun Kalite Fındık, Giresun İlinin tamamında yetiştirilen Tombul Fındık olup, lezzet (tat ve aroma) ve içerdiği bileşenler bakımından Dünyanın en kaliteli fındığıdır. Giresun Tombul Fındığı'nda yapılan bilimsel araştırmalarda, bu fındığın kardiyovasküler (kalp damar) hastalıkları üzerine olumlu etkilerinin olduğu, hatta anne sütünün artırılmasında faydalı olduğu ispatlanmıştır.
Dolayısıyla, tüketeceğiniz Giresun fındıkları Dünya'nın en kaliteli ve sağlıklı fındığıdır.

Afiyetle tüketmeniz dileğiyle...

"Mutlu Bir Yaşam İçin Fındık Tüketin"
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.