Fındık Çarşısı
Favorilere Ekle
Yeni
  • 05-02-002-0006
  • GAFFARO

KAVRULMUŞ FINDIK - VAKUMLU - 250gr.

25,00
TÜKENDİ

COĞRAFİ İŞARET TESCİLLİ GİRESUN KALİTE TOMBUL FINDIKLAR HAKKINDA ÖZET BİLGİLER

Seçmiş olduğunuz bu ürün Giresun Tombul Fındığı olup; Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 18.09.2000 tarihinden itibaren 31 numarayla (başvuru C.2000/009 menşe kodunda) coğrafi ürün tescili yapılmıştır.


Seçtiğiniz ürünü ambalajı üstünde bulunan hologramlı QR kodunu okutarak veya www.giresunkalitefindik.com adresinden anasayfada bulunan QR kod sorgulama kısmına etiket kodunu girerek doğrulama yapabilirsiniz.


Giresun tombul fındığının bariz özelliği tombul şekle sahip bir sert kabuklu meyve türüdür. Kabuğu ince ve parlaktır. İç dolgunluğu oldukça iyidir. Natürel iç çevresini kaplayan ince kahverengi zarı çok ince olup, kavurma esnasında kolayca ayrılır. Ekonomik anlamda yetiştiriciliği yapılan mevcut fındık çeşitleri içerisinde tadı, aroması, ağızda bıraktığı lezzeti, kalite özellikleri, yağ/vitamin ve mineral değerleri diğer çeşitlerden bariz şekilde kendisini ayırmaktadır. Tanınırlığı ve şöhreti ise, Dünyanın en kaliteli fındığı olarak tanımlandığından, kuruyemiş sektöründe ve fındıklı imalatlarda özellikle tercih sebebidir. Türkiye’de yetişen fındıklar, kaliteleri itibariyle Giresun ve Levant olarak iki grupta tanımlanması da ayrıca bilinirliğini kalıcı hale getirmiştir.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

SSL Secure, Visa, Mastercard, Troy, American Express

© 2024 Giresun Ticaret Borsası İktisadi İşletmesi Tüm hakları saklıdır.

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.